Seçimin tamamı geçersiz

Kürtler sömürgeciliği reddediyor

Helikopter düştü, hepsi öldü

Kuzey’deki çatışma yayılıyor

KODAR çıkış yolunu gösterdi

Tutuklu Kürt siyasetçi Zeki Eroğlu: Kürtlerin soykırıma karşı direniş hakkı var

Türkiye'yi tartışmanın zamanı

Haber

Bu tablodan utanılır

24.04.2017
Türkiye, ’23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ ile çocuklara bayram hediye eden tek devlet olarak övünüyor ama ortada tam bir utanç tablosu var.

İki Roza’nın yaşadıkları

24.04.2017
Yüzlerce çocuk ya anneleriyle parmaklıklar arkasında ya da annesinden uzakta en temel haklardan yoksun yaşıyor. 13 aylık Roza Diner ve 10 aylık Roza Yakutlu bebeklerin yaşadıkları, çocukların durumunu özetliyor.

Öldürülen annesinin karnından alındı

24.04.2017
Evine yapılan baskında katledilen Remziye Bor’un sezaryenla alınan bebeği Neval, ayın 25’inde bir yaşına giriyor.

Kuzey’deki çatışma yayılıyor

24.04.2017
Türk ordusu, hava desteğinde tüm savaş unsurlarıyla gerillaya karşı operasyon yürütüyor. Kuzey Kürdistan’ın bir çok bölgesinde şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Türk savaş uçakları, Güney Kürdistan’a da saldırılarını aralıklı sürdürüyor.

Strasbourg'ta direnişe selam

24.04.2017
Fransa'nın Strasbourg kentinde çok sayıda kişi, Türkiye ve Kürdistan'da 64 günlük görkemli direniş sergileyen PKK'li ve PAJK'lı tutsakları selamladı. Öcalan üzerindeki tecridin de kınandığı mitingte, referandumda AKP’nin oy hırsızlığı ve sahtekarlıkla gayri meşru bir zafer kazandığı, bunun bütün dünya tarafından görüldüğü belirtildi.

'Hayır, daha bitmedi' eylemleri

24.04.2017
AKP ve YSK'nin hile ve sandık başı sahtekarlıklarla referandumda 'Evet' çıkarmasına, Türkiye ve Kürdistan'da olduğu gibi Avrupa'da da tepki gösteriliyor. Almanya'nın başkenti Berlin'de, HDK Berlin'in organize ettiği yürüyüşe 3 bin kişi katıldı.

CDK-F kongresini gerçekleştirdi: Emekler büyük ama süreci cevap değil

24.04.2017
Fransa Demokratik Kürt Toplum Konseyi (CDK-F), 4. kongresini gerçekleştirdi.

166 gazeteci cezaevlerinde

24.04.2017
Basına yönelik 112 günlük ihlal raporu: 2 gazeteci haber takibinde katledildi, 166 gazeteci hala tutsak.

Öcalan ve tutsakların özgürlüğü için eylem

24.04.2017
Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan üzerindeki tecridi protesto etmek ve siyasi tutsaklarla dayanışmak için Almanya'nın başkenti Berlin'de önceki gün miting yapıldı. Berlin Demokratik Kürt Toplum Merkezi (DKTM) tarafından organize edilen miting, Almanya Parlamento binası önünde yapıldı. Mitinge ATİK, Türkiye ve Kürdistan'daki Siyasi Tutuklularla Dayanışma Komitesi destek verdi.

QSD vura vura ilerliyor

24.04.2017
Reqa’nın kuzeyindeki Celab Vadisi’ni özgürleştirmeyi hedefleyen Fırat’ın Gazabı Hamlesi’nin 4. aşaması, 13. gününde devam ediyor. Çok sayıda köy ve kasaba özgürleştirildi.