Bütçenin üç kirli atlısı

Çember kurulunca TSK saldırısı geldi

Özgürlüğünü istediler

LL Yürüyüşü’ne yoğun ilgi

Yeşiller de kapıları kapattı

Darmstadt’ta yeni dernek

'Smash Erdoğan' yürüyüşü

Haber

'Keçiye' taktılar bir kere

20.01.2017
Türkiye’deki on binlerce sosyal medya soruşturması dünya tarafından ‘keçileri kaçırmak’ olarak değerlendiriledursun, Alman yargısı da bir Kürt’ü Erdoğan’a Facebook’ta ‘keçi’ dedi diye yargılıyor.

Xeyala Kurdî ya Bochenskayê

20.01.2017
“Kêfa min ji çirokên wî re pir tê û ji pêvajoya wergerandina wan re. Ew seruvenek e, seruveneke ne tenê bi zimanê Kurdî, her wiha bi zimanê Polonî ye jî. Ji ber ku divê li peyvên Polonî yên guncan pir bigerim.”

Referandum hazırlığı başladı

20.01.2017
Anayasa değişikliği teklifinin ikinci turunda, Meclis’in bakanlar kurulu ve bakanları denetleme ve KHK çıkartma yetkilerini kaldıran 5. madde, gensorunun anayasadan çıkarılmasını öngören 6. madde ve partili cumhurbaşkanlığının önünü açan 7. madde kabul edildi.

YPS ikinci yılında

20.01.2017
İki yaşına giren YPS, “Özgür Önderlik, Özgür Kürdistan” yolunda direniş savaşını yükseltme kararını paylaştı.

Fitch Ratings Türkiye’yi uyardı

20.01.2017
Türkiye için not kararını 27 Ocak’ta açıklayacak olan Fitch, Türkiye’deki siyasi risklerin ekonomi üzerindeki etkisine dikkat çekti. TL’nin değer kaybetmesini önlemek için çeşitli atraksiyonlar yapan Türk Merkez Bankası, şimdiden 90’lara göz diken ABD Doları/TL beklentisini 3,86 olarak açıkladı.

Çocuk tutsaklar dayanamadı

20.01.2017
Adana E Tipi Cezaevi’ndeki çocuk koğuşunda kalan çocukların yatakları ateşe vermesi sonucu çıkan yangında 6 tutuklu yaralandı. Yaralanan 6 tutuklu çocuktan 3’ünün durumunun ağır olduğu öğrenildi.

10 yıldır Hrant yok adalet yok

20.01.2017
Rakel Dink, eşi Hrant Dink’in 10 yıl önce katledildiği yerden “Gelin, bu ülkedeki güvercin tedirginliğini kaldıralım. Gelin, güvercinlere kıymayalım” diye seslendi.

30 kişi daha tutuklandı

20.01.2017
Urfa'da gözaltına alınan 18 kişi sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek tutuklandı. Bursa'da da 13 Ocak'ta yapılan ev baskınlarıyla gözaltına alınan 14 kişiden 8'i tutuklandı.

Devlete rağmen özgür basın

20.01.2017
KHK ile kapatılan DİHA’nın Haber Müdürü Ömer Çelik’in tutuklanması ile birlikte ajansın tutuklu çalışan sayısı 11'e çıktı. DİHA editörlerinden Mehmet Ali Ertaş, özgür basın yürüyüşünün tutuklamalar ile engellenemeyeceğinin altını çizdi.

Şirvan’da diğerleri de atılacak

20.01.2017
Şirvan’da Ciner Grubu’na ait bakır madenindeki işten çıkarmalar üzerine tüm madenciler üretimi durdurarak, talepleri yerine getirene kadar süresiz oturma eylemi başlattı. İşçileri ziyaret eden İşletme Müdür Kamil Narman, ileriki günlerde geri kalan işçilerin de işine son verileceğini söyledi.