NAV-DEM yeni döneme hazır

Frankfurt Dersim Kültür Festivali’ne hazır

Yasa örtüsü bile gizleyemiyor

Dersim travması devam ediyor

Tam saha Türkleştirme

Çetin ve ön açıcı bir kongre

Botan’dan Karadeniz’e kadar

Haber

Yeni çözüm süreci ve yol haritası

24.05.2017
"Erdoğan sadece soykırım politikası yürütmüyor; Kürt soykırım politikası önünde engel olan PKK'yi tasfiye ederek Kürt soykırımını da tamamlamak istiyor. PKK'yi tasfiye etme politikası Kürt soykırım politikasıdır. PKK’nin tasfiye edildiği ortamda varlığını sürdüreceğini sananlar tarihi gaflet içindedir.

Alipaşa ve Lalebey yıkılıyor

24.05.2017
“Kentsel dönüşüm” kapsamına alınan Amed’in Sur ilçesinin Alipaşa ve Lalebey mahallelerine dün sabah saatlerinden polis eşliğinde iş makinaları sokuldu ve yıkıma başlandı.

Elişêr’de 7 asker öldürüldü

24.05.2017
Gever’e bağlı Elişêr tepesinde toplanan bir grup askere yönelik eylem yapan gerillalar, 7 askeri öldürdü.

Kardeş Aile projesi devam etmeli

24.05.2017
Almanya’nın Bielefeld kentinde Kardeş Aile kampanyası yürüten “Kürdistan İçin Umut ve Barış İnisiyatifi“ dernekleşiyor. Derneğin hedefi ise Kuzey Kürdistan’ın yanı sıra Rojava’ya da yardım ulaştırmak.

Faşizmin ölçüsü yoktur

24.05.2017
AKP yönetimindeki Türk devleti, işlerine geri dönmek için 77 gündür açlık greviyle birlikte 197 gündür direnen iki emekçiyi gözaltına alıp tutukladı.

Baraja az kaldı, Reqa göründü

24.05.2017
Etrafındaki çember daralan Reqa kent merkezi artık görüş menziline girdi. Suriye’nin üçüncü büyük barajına ulaşmaya da dün sabah itibariyle bir kilometre kaldı.

Demokrasi güçleri ortaklaşmalı

24.05.2017
Partisinin Grup toplantısında ilk konuşmasını yapan HDP Eşbaşkanı Serpil Kemalbay, iktidarın zulüm girdabında debelendiğini belirterek, yapılması gerekenin ortak mücadeleyle üzerine yürümek olduğunu söyledi.

KDP 8 gün sonra bıraktı

24.05.2017
KDP tarafından 8 gün gözaltında tutulduktan sonra serbest bırakılan YPG’nin ABD’li savaşçıları Anthony Delgatto (Rüstem Fist) ve Damien Rodriguez (Şerzad Azadi), neden gözaltına alındıklarının kendilerine bildirilmediğini ve kendilerini getiren şoförün halen KDP tarafından tutulduğunu söyledi.

Macron’un demokrasi ile sınavı

24.05.2017
Fransa yeni cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve kabinesi göreve başladı.

DTK’den ulusal birlik ziyaretleri

24.05.2017
DTK, yürüttüğü ulusal birlik çalışmaları kapsamında ÖSP, HAK-PAR, Azadi Hareketi ve DDKD’ye ziyaret gerçekleştirdi.