Bir Kürt siyasetçinin burnu kanarsa sorumlusu Almanya’dır

Zürih Amed’e kardeş oldu

Anıtlı’ya fedai vuruş

Saray politikaları Almanya’da

Kadın komutanlığında karanlığın başkentine

Bak Şems, bu da Kirpi’n!

Avrupa ‘Bijî Berxwedana Nisêbîn’ dedi

Haber

Katledilen 25’inci Encü

31.05.2016
Türk savaş uçaklarının, aralarında çocukların da bulunduğu 24’ü Encü ailesinden 34 kişiyi katlettiği Roboskî’de, önceki akşam yeni bir katliam girişimine imza atıldı. Sınır ticareti yapan bir grup Roboskîli bombardımanın hedefi oldu; lise öğrencisi 16 yaşındaki Vedat Encü katledildi, 1’i ağır 5 kişi yaralandı. 30 kişi de Güney’e geçerek kurtuldu.

Kentlere ‘Türk’ damgası

31.05.2016
Türk devleti, Şirnex, Nisêbîn ve Gever’deki kuşatma ve saldırılarını sürdürüyor. Şirnex’te ırkçı marşlar eşliğinde evleri yakarken, yeni gönderdiği güçleri için de eğitim alanı olarak kullanıyor.

Külter infaz mı edildi?

31.05.2016
DBP İl Yöneticisi Hurşit Külter’in gözaltına alındığını duyuran özel harekâtçılara ait hesap, yeni bir paylaşımla Külter’in infaz edildiğini ileri sürdü.

Gürpınar’da 6 asker öldürüldü

31.05.2016
Van’ın Payizava (Gürpınar) ilçesi kırsal alanında 19 Mayıs günü başlayan ve 20 Mayıs’a sarkan çatışmalarda 6 asker öldürüldü, Tabur Komutanı ile 1 asker de yaralandı.

Korucu kontralar siper oldu

31.05.2016
Amed’in Kulp ilçesinde bulunan Zeyrek Karakolu’na bomba yüklü olduğu belirtilen bir araçla saldırı düzenlendi. Ulaşılan ilk bilgilere göre; karakolun hedeflendiği saldırıda, bomba yüklü aracın karakola yaklaştığının fark edilmesi üzerine korucuların nöbet tuttuğu kulübe önünde patlatıldı. Türk devleti, 5 korucunun yaralandığını ileri sürdü.

Cenazeler alınamıyor

31.05.2016
Gever’in Oremar bölgesi ile Çelê’nin kırsal bölgesinde şehit düşen ve halen çatışma alanında olduğu belirtilen HPG gerillalarının cenazelerinin alınmasına izin verilmiyor.

‘Halkımızın hizmetkarıyız’

31.05.2016
NAV-DEM, yıllık kongresini yaparak yeni yönetimine kavuştu. Eşbaşkanlığa seçilen Bahattin Doğan “Bizler halkın başkanı değil, hizmetkarlarıyız” dedi.

Şehit Silava için anma etkinliği

31.05.2016
Rojava’da YPJ’nin ilk şehidi Silava Efrîn (Meryem Mihemed), 3’ncü şehadet yıldönümde Belçika’nın Anvers kentinde yapılan etkinlikte anıldı.