İsteseydik Türkiye izleme sürecindeydi

Kayyumu yaşatmayız

Türkiye’ye gitme katliama ortak olma

DAİŞ elemanları El Nusra’ya katıldı

LICʒDEKİ ATEŞ HEPİNİZİ YAKAR!

208 sayfalık katliam dosyası

20 asker öldürüldü

Haber

200 cenaze YOK!

30.06.2016
Temmuz 2015’ten bu yana Cizîr, Silopî, Hezex, Şirnex, Gever, Nisêbîn ve Sûr’da 825 kişi katledildi. 200’ü aşkın kişinin kimlik bilgileri tespit edilemedi. Aylardır DNA test sonuçları beklenen cenazeler, ATK ve kimsesizler mezarlığında tutuluyor.

Almanya teşhir edilecek

30.06.2016
Almanya Federal Hükümeti’nin Kürtleri kriminalizyon temelinde Türk devleti ile sürdürdüğü çıkar ilişkisi, dünyanın farklı merkezlerinde protesto edilecek.

Dutar’ın Almanya’nın iadesine protesto

30.06.2016
Êzîdî siyasetçi Hasan Dutar, Alman devletinin talebi üzere Danimarka’dan tutuklanıp Hamburg’a sevk edildi.

Minbic şehitleri anma etkinliği

30.06.2016
Minbic’i özgürleştirme hamlesinde DAİŞ çeteleri ile yaşanan çatışmada şehit düşen MLKP savaşçısı Sevda Çağdaş (Raperîn Dicle) ve Birleşik Özgürlük Güçleri (BÖG) savaşçısı Eylem Ataş (Cemre Heval) için Almanya’nın Wuppertal kentinde bir anma etkinliği düzenledi. Bir başka anma etkinliği de Nürnberg’te yapıldı. 


Şêx Saîd 91’inci yıldönümünde anıldı

30.06.2016
Kürdistan İslam Toplumu Federasyonu (CÎK), Kürt tarihinde önemli bir yeri bulunan Şêx Saîd ve arkadaşlarının idam edilişinin 91’inci yıldönümü vesilesiyle yayınladığı mesajda “Şêx Saîd ve bütün şehitlerin anısına bağlı kalmak demek, devletin yanında yer almak değil, bilakis bu zalim devlete karşı olanlarla omuz omuza mücadele vermektir” denildi.

Roma’da Türkiye’yi boykot eylemi

30.06.2016
İtalya’da Kürt Dostluk Ağı tarafından Türkiye’ye yönelik 25 Haziran’da başlatılan ‘Türkiye’yi Boykot Kampanyası’ çerçevesinde Roma’da Türk Konsolosluğu önünde eylem yapıldı.

Çadırlarda kamuoyu bilgilendiriyor

30.06.2016
‘Öcalan’a Özgürlük Kürdistan’a Statü’ şiarıyla Avrupa ve dünyanın birçok ülkesinde başlatılan çadır eylemleri devam ediyor. Almanya’nın Frankfurt, İsviçre’nin Zürih ve Hollanda’nın Den Haag kentlerinde çadır eylemleri gerçekleştirildi. Hamburg’ta ise miting yapıldı.

Licê‘nin köylerine ambargo

30.06.2016
Licê’de binlerce askerin katılımıyla düzenlenen saldırılar Farqîn ve Pasur kırsalına doğru yayılıyor. 19 köy ve 58 mezradan bilgi alınamıyor. Köylere gıda ve erzak ambargosu da uygulanıyor.