Haber

Halkların adayı DEMİRTAŞ

05.05.2018
HDP’nin 24 Haziran’da yapılacak seçimlerdeki adayı, AKP-MHP koalisyonu tarafından Edirne Cezaevi’nde rehin tutulan HDP’in önceki Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş oldu.

EMEP HDP’yi destekleyecek

05.05.2018
EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan, 24 Haziran’da yapılacak milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçiminde tek adam ve tek parti yönetimine gidecek yola taş koymak için HDP’yi destekleme kararı aldıklarını söyledi.

Öcalan’a 9. ‘Onursal Vatandaşlık’ töreni

05.05.2018
İtalya’nın Campobasso Büyükşehir Belediye binasında dün Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan için iki belediyenin ortak hazırladığı ‘Onursal Vatandaşlık’ töreni düzenlendi.

İşgalcilere rahat yok

05.05.2018
HPG Xakûrkê Eyalet Komutanı Bager Erdal, Türk işgalciliğine karşı direnişi büyütüp eylemlerini yaygınlaştıracaklarını söyleyerek, uzun süre kalmalarına müsaade etmeyeceklerini vurguladı. Erdal, "İşgalciler rahat edemeyecek" dedi.

Kuzey’de geniş ittifak arayışı

05.05.2018
Seçim ittifakı kuran PSK, PAK, KDP, PDK-T ve Azadî Hareketi, HDP’yi ziyaret etti. Olum geçen görüşmeden sonra açıklama yapan PAK Genel Başkanı Mustafa Özçelik, "Seçim ittifakının yanı sıra geniş bir ittifak kurulmasını istiyoruz” dedi.

Piroğlu:Tek alternatif HDP’dir

05.05.2018
Varolan sistemin yıkılması için tek alternatifin HDP olduğunu söyleyen Devrimci Parti Genel Başkanı Musa Piroğlu, "HDP ve HDP’nin temsil ettiği kavga bu ülkenin umududur. Bu umut bir kere büyüdü, yeşerdi. Geleceği biz kuracağız” dedi.

Mezar taşlarına saldırı

05.05.2018
Bağlar’daki Yeniköy Mezarlığına defnedilen Kürt savaşçıların mezar taşları silinerek değiştirildi.

MİT’in has elemanı öldürüldü

05.05.2018
MİT’in çete elemanları ve ailelerini Efrîn’e yerleştirme görevi verdiği Cemal El-Zağlul, YPG savaşçıları tarafından öldürüldü. YPG, işbirlikçi herkesin hedefleri olduğunu bildirdi.

İstanbul Eşbaşkanı tutuklandı

05.05.2018
Güngören'de halk toplantısını basan polislerce gözaltına alınan HDP İstanbul İl Eşbaşkanı Cengiz Çiçek’in de aralarında bulunduğu 10 kişi “örgüt propagandası” iddiasıyla tutuklandı.

Silah ticaretine karşı alanlara

05.05.2018
Almanya’nın Türk devleti ile yaptığı silah ticaretine karşı eylemsellik süreci başlıyor. Kürtlerin de aralarında olduğu savaş karşıtı çok sayıda kurumun organizasyonu ile 5-21 Mayıs tarihleri arasında bir çok kentte silah ticareti protesto edilecek.