ERDOĞAN BEDELİNİ ÖDEYECEK

Karayılan: Seyirci kalmıyoruz

Tek çözüm modeli olan biziz

Türk devletie taviz yok

47 asker öldürüldü

Mezhepçi Musul tehdittir

Mevzilerini bırakıp kaçtılar

Haber

ERDOĞAN BEDELİNİ ÖDEYECEK

22.10.2016
KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanı Cemil Bayık, Türk devletinin uçakları, tankı ve topuyla saldırarak Ceyş El Siwar savaşçılarını ve birçok sivili katletmesinin Suriye’de yeni bir durum ortaya çıkardığını söyledi.

Türk devletie taviz yok

22.10.2016
DAİŞ’in saldırısı üzerine harekete geçerek Bab’a doğru köyleri almaya başlayan QSD bileşenleri, Türk devletinin yoğun bombardıman eşliğine çetelerini salmasına rağmen ilerlemeye devam edeceklerini söylüyor.

4 eylemde 30’dan fazla

22.10.2016
HPG, Elîşer ve Koordine tepelerinde 21; Fafê karakoluna yönelik kapsamlı eylemde 6 asker; Şehit Navdar’daki operasyondan dönen birliklere yönelik eylemde ise 4 asker ile 3 kontranın öldürüldüğün açıkladı.

AfD’yi büyüten yanlış politikalardı

22.10.2016
Almanya’da aşırı sağcı AfD’nin eyaletlerde elde ettiği başarıdan sonra 2017’de genel seçimlerinde Federal Parlemento’ya da girmesi bekleniyor. Konuyu yakından takip eden uzmanlar, AfD’nin yükselmesinde başta hükümet ortakları olmak üzere partilerin yanlış politikalarının etkili olduğunu belirtiyor.

Aslında DAİŞ’li şimdilik ÖSO’da

22.10.2016
Cerablus işgali başlamadan önce Sultan Murad çetesi içinde olan Liva El Hamza’nın şefi ve Fırat Kalkanı Komutanı Seyf Ebubekir’in aslında DAİŞ’li olduğunu gösteren fotoğraflarına ardından video kayıtları da ortaya çıktı.

Avrupa’nın sessizliği Türkiye’yi saldırganlaştırıyor

22.10.2016
Eutelsat’ın Med Nûçe ve Newroz TV’nin yayınlarına son vermesi, İtalyan Parlamentosu’nda basın açıklamasıyla kınandı. Açıklamada, Avrupa’nın sessizliğinin Türkiye’nin saldırganlığını daha da arttırdığına vurgu yapıldı.

Gerîlaya YJA Starê Nas hat oxirkirin

22.10.2016
Cenazeyê gerîlaya YJA Starê Leyla Nas bi merasîmekê hat veşartin. Di merasîmê de dirûşma “Şehîd namirin” hat qîrîn.

‘Türk askeri Rojava’dan defol’

22.10.2016
Avrupa’da yaşayan Kürdistanlılar, Türk ordusunun yönelik saldırılarını yaptıkları eylemlerle protesto etti.

BM’den Türkiye’ye eleştiri

22.10.2016
Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Konseyi Düşünce ve İfade Özgürlüğü özel raportörü David Kaye, BM Genel Kurulu’na sunacağı düşünce ve ifade özgürlüğü konulu raporunda kapatılan gazete, radyo ve televizyonlara dikkat çekerek Türkiye’ye sert eleştiriler getirdi.

AYBYK’de kayyuma tepki

22.10.2016
Fransa’nın Strasbourg kentinde yapılan Avrupa Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nde (AYBYK) AKP’nin Kürdistan’daki belediyelere karşı ‘cadı avı’ başlattığını belirtildi.