TURKIYE KAYBETTI

Türkler KDP’yi kullanıyor

Gazeteci Nujiyan şehit oldu

Tebqa Barajı alınıyor

Baraj zarar görmesin diye

Mahkemede Newroz mesajı

İhtimal değil, çıplak infaz

Haber

Katillerini Sur’dan tanıyoruz

27.03.2017
Amed Newrozu’nda katledilen üniversite öğrencisi Kemal Kurkut’un katilleri, sevk edildikleri mahkemece serbest bırakıldı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, yayın yasağı getirdi. Türkiye’yi terk etmek zorunda kalıp şu anda Almanya’da olan ağabeyi Ercan, “Katillerini Roboskî’den, Gezi’den, Cizre ve Sur’dan tanıyoruz” dedi.

Ölüm tuzağına ‘Hayır’

27.03.2017
Türk cezaevlerindeki PKK ve PAJK’lı tutsaklar adına yazılı açıklama yapan Deniz Kaya, yaşanan hak ihlallerine ve tutukluların girdikleri açlık grevine dikkat çekerek, kamuoyuna duyarlılık çağrısı yaptı.

Çarçela’da şiddetli çatışmalar

27.03.2017
Türk ordusu, önceki gün Çarçela alanına operasyon başlattı. Gerillalar ile askerler arasında balayan şiddetli çatışmalar dün de devam etti.

640 km² daha DAİŞ’siz

27.03.2017
YPG öncülüğündeki QSD savaşçılarının ABD liderliğindeki Uluslararası Koalisyon’un desteğiyle sürdürdüğü Reqa’nın özgürleştirilmesi operasyonunda 640 km² daha DAİŞ işgalinden kurtarıldı.

Hayır mitinglerle yetinmiyor

27.03.2017
HDK, DTK, HDP, BDP ve TJA, 15 ayrı kentte bölgesel düzeyde mitingler; 7 bölge 66 il ve ilçede de, karşılama, konvoy, halk buluşmaları gerçekleştirecek. Çalışmanın startı, Demirtaş ve Yüksekdağ’ın rehin tutuldukları Edirne ile Kandıra’dan veriliyor.

Diktatöre geçit yok

27.03.2017
Referandumda 'Hayır Kampanyası'nı desteklemek amacıyla İsviçre Parlamentosu önünde binlerce kişinin katıldığı miting düzenlendi. SP ve Yeşiller Partisi temsilcilerinin de katıldığı mitingte çok sayıda İsviçreli kurum Kürtlerin mücadelesinin desteklemeye devam edecekleri mesajını verdi. Konuşmacılar Erdoğan’ın UCM’de yargılanmasını istedi.

Kürt renkleri için burnunu kırdılar

27.03.2017
Batman’daki Newroz kutlamalarının ardından polislerce darp edilerek burnu kırılan 17 yaşındaki Ö. P., sarı, kırmızı ve yeşil fular taktığı için bunlara maruz kaldığını söyledi.

Almanya'da yoğun etkinlikler

27.03.2017
Almanya'da Düsseldorf, Frankfurt, Mannheim, Saarbrücken, Stuttgart, Rüsselsheim, Bensheim, Hamburg, Koblenz, Bremen, Frankfurt ve Berlin kentlerinde Cumartesi günü binlerce kişinin katıldığı miting, yürüyüş, stand ve panellerde 'Tek adam diktatörlüğüne Hayır' mesajı verildi.

7 Haziran ruhuyla 'Na, Hayır'

27.03.2017
Uzun aradan sonra Paris güneşle buluştu. Tarihi Bastille Meydanı, 25 Mart Cumartesi günü saat 14.00.

Sandık başkanları iptal ediliyor

27.03.2017
AKP’nin başvurusu üzerine, HDP’nin sandık kurulu başkanları ve üyeleri tek tek iptal ediliyor.