Kalkan çöküyor!

“Ne bu samimiyet” demiştik: Türk çete lideri uyuşturucuyla yakalandı

Cavaş polis baskınından sonra demokrat oldu

Suikastçı devlete uluslararası set

TC 'Kürt koridoru’na sıkıştı

Ulusal strateji hayatidir

Kürtler de yerini alacak

Haber

Suçunu itiraf et!

03.12.2016
Avrupa Konseyi, Türk devletinin Kürt kentlerine yönelik saldırılarında “hatalar” yaptığını kabul etmesini ve insan hakkı ihlallerine neden olan güvenlik güçlerinin “cezasız kalmamasını” istedi.

Kürtler de yerini alacak

03.12.2016
Ortadoğu’daki bu yeni paylaşım savaşında oluşacak dengede Kürtlerin de yerini alacağını vurgulayan KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanı Cemil Bayık, AKP rejiminin buna karşı her tarafta müdahalelerde bulunduğuna dikkat çekti.

Koordine’ye devrimci operasyon

03.12.2016
Gerillalar Çelê’ye bağlı Koordine tepesine devrimci bir operasyon gerçekleştirdi; öğle saatleri itibariyle en az 34 asker öldürüldü.

Fiili kayyumla yetinmediler

03.12.2016
DBP'li Suruç Belediyesi’ne kayyum atayan AKP, diğer ilçeler Bozova, Viranşehir ve Halfeti’de "filli kayyum" uygulamasına gitti. Eşbaşkanlar, kaymakam onayına gitmeyince Vali suç duyurusunda bulundu ve gereğini zorbalıkla yapmaya başladı. Halfeti Belediye Eşbaşkanı ile birlikte 24 kişi gözaltına alındı.

5. madde uygulansın

03.12.2016
HDP Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Türkiye’de vahim gelişmelerden dolayı Avrupa Parlamentosu’nun çerçeve anlaşmasının 5’inci maddesi gereği müzakereleri geçici olarak askıya aldığını söyledi. Kürkçü, AKP ve Erdoğan iktidarına karşı Avrupa kamuoyundaki tepkinin bu kararın alınmasında etkili olduğunu belirtti.

İnsanlık için gitti

03.12.2016
Minbic’in batısında Türk savaş uçaklarının bombardımında şehit düşen Minbic Askeri Meclis Üyesi Alman savaşçı Anton Leschek’in ailesi, “Oğlumuz insalık için gitti.

Türk Lirası ağlıyor AKP eşlik ediyor

03.12.2016
Türk Lirası, döviz karşısındaki değer kaybını dün de sürdürdü. Güne 3.49 seviyesinden başlayan dolar/TL, 3.59 seviyesini görerek tarihi rekorunu kırarken, Euro/TL ise 3.81 seviyesini görerek yeni bir rekora imza attı.

Bielefeld Üniversitesi’nde Kürt Haftası

03.12.2016
Bielefeld Üniversitesi’nde Kürdistan Öğrenciler Birliği (YXK) tarafından 28 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında “Kürt Haftası” düzenlendi.

Öğrenciler ve akademisyenler Kürtleri tartıştı

03.12.2016
Roma’da Salerno Üniversitesi’nde Öğrenci Kolektifi tarafından ‘Dağlardan başka yoldaş yok’ başlığı ile düzenlenen seminerde Kürt halkının içinde bulunduğu durum, mücadelesi ve uluslararası dayanışma tartışıldı.

Ceylanpınar dosyasını kapat!

03.12.2016
Türk devleti ile Kürtler arasında devam eden diyalog sürecinin bitirilmesine gerekçe yapılan Ceylanpınar’da 2 polisin şüpheli ölümüyle ilgili soruşturmaya müdahale edildi. Ankara’nın Urfa Valiliği’ne ’Gizli’ ibareli bir yazıyla “Ceylanpınar dosyasını kapat” talimatı verdiği ortaya çıktı.