Bodrumlarda insanları yakanlar şimdi enkaz altında!

MURAT KARAYILAN, TEK TEK AÇIKLADI: Cerablus’un şifreleri

53 polis ve asker öldü

Kantonların birleşmesini engelleyemezler

Cerablus Askeri Meclisi: Savunma hakkımızı kullanacağız

Çeteler sivillere saldırıyor

Cerablus’a sefer olur zafer olmaz!

Haber

Bodrumlarda insanları yakanlar şimdi enkaz altında!

27.08.2016
Türk sömürgeciliği, Cizîr'i yakıp yıktı, yüzlerce insanı katletti. Kürt halkı, barbarlığa karşı tarihsel bir direniş sergiledi. Mehmet Tunç, katledilmeden hemen önce, "Öldürmekle bitmeyiz" demişti. Kürdistan dün güne, ‘Aşk bodrumda’ diyenlerin enkaz altındaki görüntüleriyle uyandı. HPG'nin eyleminde onlarca polis öldü.

Çeteler sivillere saldırıyor

27.08.2016
Cerablus’u bir mizansenle kendisine yakın çete örgütlere teslim eden Türkiye, kentin güneyindeki radyo binasını bombaladı. Sivil alanları hedef alan çeteler ise Minbic’in bir köyüne kimyasalla saldırdı.

Kantonların birleşmesini engelleyemezler

27.08.2016
TEV-DEM Yürütme Kurulu Üyesi Aldar Xelîl, Cerablus işgalinin daha tehlikeli bir hal alabileceğini ve büyük savaşa yol açabileceğini söyledi. Türk devletinin Cerablus işgaliyle Suriye’ye yayılmak istediğini vurgulayan Xelîl, “Efrîn ve Kobanê kantonlarının birleşmesini engellemeyecekler” dedi.

Türkiye izleme sürecine alınabilir

27.08.2016
HDP Bingöl Milletvekili Hişyar Özsoy, Türk devletinin AB’ye “Ya biz ya Kürtler” şeklindeki dayatmasının kabul görmediğini söyledi. Özsoy’a göre, Türkiye Ekim ayında AKPM’deki oturumlarda izleme sürecine alınabilir.

Cerablus Askeri Meclisi: Savunma hakkımızı kullanacağız

27.08.2016
Cerablus Askeri Meclisi Genel Komutanlığı, savaşlarının DAİŞ çetesine karşı olduğunu ve saldırı nereden gelirse gelsin savunma haklarını kullanacaklarını belirtti.

Kürtlerin özgürlüğüne tanık

27.08.2016
Almanya Demokratik Kürt Toplum Merkezi’nin (NAV-DEM) çağrısıyla Berlin’de 1 Temmuz’da Almanya Federal Parlamentosu, daha sonra ise Yıkık Kilise önünde Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü talebiyle başlayan ‘Özgürlük Çadırı Nöbet Eylemi’ devam ediyor.

Hedef CHP konvoyu değildi

27.08.2016
HPG, Artvin’de CHP konvoyunun gerillalar tarafından hedef alındığı açıklamasını yalanladı. Hedefin askeri konvoy olduğunu belirten HPG, “CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu kesinlikle herhangi bir biçimde hedeflenmemiştir” dedi.

Kime dokunsam bir parçası yoktu

27.08.2016
Antep’te DAİŞ eliyle gerçekleştirilen katliamında kızını yitiren, eşi ile oğlu da ağır yaralanan Halime Gürbüz (48), tanık olduğu vahşeti “Başı, kolu kopmuş çocuklar vardı. Hepsi yeğenlerim, kuzenlerim, akrabalarımdı. Kime dokunsam bir parçası yoktu” diyerek anlattı.

DAİŞ Mexmûr’a saldırdı

27.08.2016
Mexmûr mülteci kampına dün sabah sızma girişiminde bulunan DAİŞ çeteleri etkisiz hale getirildi.

‘Türk devleti umudu elinin tersiyle itti’

27.08.2016
Medico International bu yıl 2’inci bültenini ‘Erdoğan’ın Türkiyesi: Kürtlere karşı savaş’ başlığıyla çıkardı. Kurum, Kuzey Kürdistan ve Rojava’da gerçekleştirdiği izlenimlerini raporlaştırdı ve bülten halinde yayınlandı.