Kurt Cobain’i kim öldürdü?

92 kitaba yasak!

HÊK bir isyan dansı

Anarşist devrimden bağımsızlığa Katalonya

Hewraman Dağları nasıl Ada Sahilleri oldu?

Son Kelam

19 Mayıs Türk’e bayram Pontos’a soykırım

Zîlan artık dağlarca, şehirlerce, binlerce!

Zîlan vasiyettir, manifestodur

Bu parti, EMEĞİN PARTİSİDİR

Binlerce düşmana karşı 15 gerilla

Cizre'nin intikamı, Sur'un umudu

Ayvalık özerklikle merkez olmuştu, efeler halkın öz savunma gücüydü

DİRENENİN güncesi: Yenilmediysen anlayacaksın beni

Duygular hareket etmiyor artık, hiçbir şey hak ettiğince yazılamıyor

Gülsüm Bilgiç: Hiçbir yerden beklentimiz yoktur

Sayın Merkel, bizi diktatöre kurban diye sunuyorsunuz!

Emektar Canda şimdi Reqa’da

Kadın Reqa cephesinde büyük zorluklarla kurulan, adeta yoktan var edilen ilk yardım noktasının görünmeyen emektarı Canda, her gün bölgede yüzlerce savaşçı ve sivile derman oluyor.

Sahnelerde Pêl rüzgarı

Kültür-Sanat Pêl, Rojavalı üç mülteci gencin kurduğu yeni bir müzik grubu. Kürtçe müziği Avrupalılarla buluşturan Pêl’in solistlerinden Azad Pola, ‘’Sahneleri Rojava’daki şavaşçılarımızın sesini yükselttiğimiz yerler olarak görüyoruz” diyor.

Yaşamın kaynağı ölümün nedeni: OKSİJEN

Toplum-Yaşam Oksijen bizi öldürüyor. Bu kadar basit bir şey. Her sene sadece oksijen soluyarak 1000 defa röntgen filmi çektirmiş kadar DNAlarımızda tahribata neden oluyoruz.

Tütün endüstrisinin kirli savaşı

Dizi Gelişmiş ülkelerde sigara kullanımı azalırken sigara tekelleri gözünü Afrikalı çocuklara dikti. 77 milyon sigara içicisinin olduğu kıtada bu sayının 2030’da yüzde 40 üzerine çıkması bekleniyor. Bu oran ise dünya genelindeki en büyük artış.

Desteksiz çeteler bitecek

Dünya ABD’nin Suriye’deki gruplara destek programını sonlandırması ÖSO çetelerini oldukça zorlayacak. ÖSO ve bileşenlerinin biteceği şeklinde yorumlar yoğunlaşmış durumda. Rusya ise karardan memnun.

Ewro bi Zeman vejîya

Kirmanckî Badê hûmara yewine ma şima ra zaf reaksîyonê zaf başî girewtî. Nê reaksîyonan ra ma fehm kerd ke kovarêka winasîye seba kirmanckî hewce bî û çend ke ma dest ra bêro ma kovara xo berdewam bikerê.

Fatih Akın Rojava ile geliyor

Fatih Akın’ın filmografisi bir hayli çeşitli. Belki bazıları için Fatih Akın demek sadece Duvara Karşı’dan ibaret; ama onu tek bir filme göre tanımlamak haksızlık olur...

Rojava en büyük matbaasına kavuştu

Derik’te Şehit Komutan Hisên Şawîş (Herekol) adını taşıyan matbaa törenle açıldı.

Öcalan'ın manifestosu Almanya'da

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan'ın 5 ciltten oluşan Demokratik Uygarlık Manifestosu'nun tanıtımı Hamburg Üniversitesi'nde yapıldı.

Bütün 'Umut'ların anneliği için...

Her gerilla gibi özgür yaşam arayışlarının sonucunda PKK ile tanışan Bêrîvan, 5 yıldır hayalini kurduğu gerilla saflarında. Bêrîvan, bir kadın olarak aldığı kararı uygulama iradesine kavuştuğunda bir yaşındaki oğlu Umut ve bütün Umutların geleceği için gerilla olmayı tercih etti.

Sürgünün onur ışığı: Anjel Mari Açıkgöz

Belki de böylesi bir tarihin en belirgin örneklerinden biridir Anjel Mari Açıkgöz. Soykırımlar içinde hasbelkader sağ kalmış sevgi dolu bir insan. Ermeni halkının bütün acısını taşırken yüreğinde, yeryüzünde halklara kardeşliği büyütmüş bir komünist militan.

Ozan Emekçi konserlerine yoğun ilgi

Sydney Demokratik Aleviler Birliği’nin girişimiyle Sydney ve Melbourne’de gerçekleştirilen Birlik ve Dayanışma Konserlerinde Ozan Emekçi bir kez daha dinleyicileriyle buluştu.