Düşen uçağın parçaları gerillaların elinde Ceylan'ın gözleri üzerimizde KNK’nin Ulusal Çalıştayı Ataş: Onlar ki Dünyada Kahraman Olmaya Mahkumdur Son boranhaneler de yıkıldı

Futbolda zulme karşı direnişin filmi YEŞİL-KIRMIZI

Öcalan, Zeki Müren hakkında ne düşünüyordu?

Evladım nerede, ADALET NEREDE ?

Dağların mutlu yolcusu

‘Helal olsun! Kaşıkla yüz metre tünel kazmışlar!’

Cezaevinin altını üstüne getirdik!

Can Welat...

Eylül destanının ilk sayfası: Serzorî Direnişi / 4. BÖLÜM

Kobanê tarihin akışını değiştirdi / 3. BÖLÜM

Kısa ama anlamlı yaşadı

YPG/YPJ’den karanlığa geçit yok! / 2. BÖLÜM

DAİŞ’e ilk darbe Kürt mavzerinden: Kobanê Direnişi 2. yılında / 1. BÖLÜM

Ozan Vicdani: Suç aletlerim, sazım ve mızrabım!

AKP, 12 Eylül’ün ürünüdür

Sonuç ne olursa olsun MUHTEŞEM OLACAK! / 5. Bölüm

Şirnex’i terk etmeyeceğiz

Kadın Sokağa çıkma yasağının başlamasıyla yaşadıkları alanları terk etmek zorunda kalan Şirnexliler, başka kentlere taşınmak yerine, Cudi ve Gabar dağlarının yamaçlarına, kenti izleyebilecek şekilde kurdukları çadırlarda yaşıyorlar.

30 yıllık kültür direnişi: Mihrican

Kültür-Sanat Avrupa'daki Kürtlerin 30 yıldır düzenlediği, gençleri öz kültürleri, dansları ve müzikleriyle buluşturan Mihrican Kürt Kültür Festivali'ni, etkinliğin organizasyonunun emektarlarından biri olan Sabri Agir yazdı.

Elma, kiraz toplamak bizden sorulur

Toplum-Yaşam Almanya’nın kiraz ve elma cenneti olarak bilinen Stade ve çevre köyleri, Kürdistanlı işçilerin meskeni durumunda. Bölgede 35 yıldır elma, armut, kiraz toplayan işçiler, farklı alternatifler olmasına rağmen vazgeçilmez olduklarını söylüyor.

On binleri ilgilendiren yeni karmaşa

Dizi Paris Barosu avukatlarından Virginie Dusen, Fransa’da yeni düzenlemelerle giderek karmaşıklaşan iltica prosedürleri karşısında sığınmacıların yapması gerekenleri detaylarıyla anlattı.

Avrupa’da Mehmet Ağar cinayetleri

Dünya Kıbrıs Kürdistan Dayanışma Komitesi Başkanı Teofilos Yorgiadis, sendikacı Mehmet Kaygısız cinayetleri ile Londra Halkevi eski Başkanı Nafiz Bostancı ve Roj Tv direktörü İmdat Yılmaz’ı hedef alan suikastler zincirinin Mehmet Ağar’ın talimatıyla yapıldığı ortaya çıktı.

Kolombîya de pêkerdişê tarîxî

Kirmanckî Mavêna hukumeta Kolombîya û gerîlayanê FARCî de peymanê haştî more bi û herbê 52 serran qedîya. Seba îmzekerdişê pêkerdişê haştî, bi tewrbîyayena hezaran kesan merasîmeke hera virazîya.

Örgütlenme ve inşa

Şengal Kadın Meclisi’nin 25 Eylül günü gerçekleştirdiği 2. Kadın Konferansı’nın sonuçları açıklandı.

'Mücadele estetik gerektirir'

Kadın direnişiyle toplumsal mücadeleyi harmanlayan AlaMor, sanatta kadın duyarlılığını geliştirme hedefiyle müzik yapıyor. Kadın mücadelesini müzikle buluşturan AlaMor, işçi, ev emekçisi, devrimci kadınlar için yeni bir soluk.

Fil nüfusu 111 bin geriledi

Güney Afrika’da yapılan CITES konferansına sunulan en kapsamlı fil sayım raporunda, korkunç rakamlar çıktı.

Tuncel Kurtiz unutulmadı

77 yıllık ömrüne 60 film sığdıran, özellikle Yılmaz Güney’le birlikte yaptığı filmlerle tanınan Tuncel Kurtiz, yaşamını yitirmesinin üçüncü yılında da unutulmadı.

Şırnak hatırladığınız gibi durmuyor artık

Yaklaşık üç bin ailenin yerleştiği bu alanlar, çadır kentlere dönmüş durumda. Günlük ihtiyaçları, Şırnak ve Kumçatı Belediyesi tarafından karşılanıyor olsa da aylardır işsiz kalan ailelerin sıkıntıları büyük. Hepsinin telaşı yaklaşan kış…

Euro rejimi ve Brüksel diktası!

Yoksulluk, işsizlik, ırkçılık, mültecilik, silah sanayisi ve ve tüm bunları gündeme taşıyan mali krizler ve siyasi çalkantılar.