HDP’lilerin tutuklanmasına Bakan Çelik de itiraz etti 'Eylem birliğiyle başarabiliriz' HDP kanaat önderleriyle bir araya geldi Koç: Türkiye’nin anti Kürt politikalarına karşı ulusal birlik gerekli ‘Siyasi değişiklik olmadan ekonomi rayına oturmaz’

Daha zeki bir varlık mümkün mü?

Beyin implantı ile iletişim

Okullarda hem ‘eşmüdür’ hem de ‘Jineoloji’ var

Pil teknolojisinin geleceği

Durdurulamaz bir yıkım mı geliyor?

‘Sosyal Avrupa’ hikâye, AB çökertilmeli!

AK BANT

Tertele HÂLÂ DEVAM EDİYOR

Cizre’de ne yaşanmadı ki...

Toplumun tepesinde sefa sürmek

Örtü parçası namus değildir

Kobanêli çocuklar için yetimhane

Babamın anlattıklarını Kobanê’de gördüm

Gumut’un kayıp kızları

KERKÜK’te Peşmerge Gerilla omuz omuza savaşıyor

Gerilla olmasaydı Kerkük düşerdi

Clinton neden Trump’dan daha tehlikeli ?

Soysal demokratlar bize yıkım bıraktılar

‘Hayallerimi çocuklarım gerçekleştirecek’

Kadın Leyla Aytemiz çocuk yaşta zorla evlendirildi, şimdi 6 çocuğu da aynı durumu yaşamasın diye mücadele veriyor. Ailelere çağrıda bulunan Aytemiz, “Çocuk evlilikleri kader değildir. Çocuklarımızın kaderini değiştirmek bizim elimizde” diyor.

Hâlâ Hayatta Mısınız ?

Kültür-Sanat Savaşla birlikte başka bir değişim ve dönüşüm sürecine giren Amed’i anlatan ’Hâlâ Hayatta Mısınız?’ isimli sergide son iki yılda yaşanan katliam ve dram yansıtılmaya çalışılmış. Hatta ötesine geçip, Kürt’ün bu topraklarda varolma mücadelesi, hayatta kalması, yasaklanan dili serginin başlıca teması.

Parkinson bağırsaklardan mı başlıyor?

Toplum-Yaşam Bilim insanları Parkinson’u tetikleyen sinir hasarının mide ve bağırsaklarda başlayıp beyne ulaştığını tespit etti. Söz konusu teori ispatlanırsa Parkinson’un çok erken evrelerde teşhisi ile hastalık kontrol altına alınabilecek.

Mam Celal’in şehrinde belirsizlik hakim

Dizi Kürdistan’ın önemli politik merkezlerinden biri olan Süleymaniye’deyiz. Süleymaniye’nin birkaç yıl önce sahip olduğu ihtişamlı ve gösterişli günleri geride kalmış. Kentte maaşların düzenli ödenmiyor olması, en temel sorunların başında geliyor.

Almanca konuş, çok konuş!

Dünya Almanya’nın iktidar partisi CDU'nun gençlik kolu JU, ülkedeki eylem ve etkinlerde Almanca dışındaki dillerin yasaklanmasını istiyor. Irkçı talebe tepki gösteren Sol Parti Milletvekili Ulla Jelpke, "JU, Erdoğan rejimi ile aynı zihniyette" dedi.

Şaredarîyî şîrket nîye

Kirmanckî Hemşaredarê DBP yê Amed ke selahîyetê înan bi qerarê Walitîyê Amedî ame xespkerdiş aşkere kerdî ke, ê no qerarî nêsilasnenê û ardî ziwan ke şaredarîye ke şarî bi îradeyê xo girotê şîrket nîye.

Donarak öldü!

EREM KANSOY

Dünyayı korumak istiyorsanız organik meyve sebze almayın

Yanlış okumadınız. Bugüne kadar organik meyve ve sebze üretiminin dünyamız ve insanlar için çok daha iyi olduğunu duymuşsunuzdur. Ancak bilimsel açıklamalar hiç de öyle demiyor.

CENÎ kongreye gidiyor

Kürt Kadın Barış Bürosu (CENÎ), 4 Aralık Pazar günü 10. kongresini gerçekleştirecek.

‘MİT ABD’de Kürtlere suikast yapabilir’

ABD'nin Ortadoğu ve Türkiye uzmanı eski Pentagon çalışanı Michael Rubin, MİT’in ABD’de de Kürtler başta olmak üzere muhalifleri hedefleyen suikastlere yönebileceği uyarısında bulundu.

François Ozon’dan etkileyici bir şiir

François Ozon’un yeni filmi Birinci Dünya Savaşı’nın sonunda küçük bir Alman kasabasında geçen bir öyküye odaklanıyor. Klasik melodramın sınırlarını zorlayan film, suçluluk, affetme, yüzleşme ile öfke ve aşkın iç içe geçen öyküsünü merkezine alıyor.